Qualifier Round 1 Race Lineup
1
Youth Sct Open (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1EGAN FISCHER
2 2LUKE MOSS
3 3GREG ACKERMAN
4 4CARTER BRUSATI
2
Youth Sct Open (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1TAYLOR LASSILLA
2 2CHASE OVERTON
3 3JOE VANNETT
4 4ISAAC LEHMANN
3
Youth Sct Open (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1LONNIE THURSTON
2 2AMAIA STINGER
3 3RYLAN HORN
4 4AUGUSTUS SCHAAK
5 5LIZ COATES
6 6KUPER BUTLER
4
2wd Modified Short Course (Heat 1/5)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DANA LARSON
2 2MATT WILTFONG
3 3WYATT KLUMPER
4 4KURT MUELLER
5 5TOM BRUSATI
5
2wd Modified Short Course (Heat 2/5)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1OLIVER ENGLISH
2 2STEVEN RUPNOW
3 3CHASE OVERTON
4 4MAT PERMANN
5 5RAVEN YASKULSKI
6 6JORDAN HALL
6
2wd Modified Short Course (Heat 3/5)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOSEPH FEIST
2 2CORY EHNES
3 3GREG ACKERMAN
4 4TYLER CHRISTENSEN
5 5DARREN STUCKER
7
2wd Modified Short Course (Heat 4/5)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1ETHAN MARVICK
2 2MIKE FISCHER
3 3THOMAS KANNGIESSER
4 4DAN WOODS
5 5JOHN WEINZETTEL
6 6JASON NARANJO
8
2wd Modified Short Course (Heat 5/5)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DEXTER DUBOIS
2 2AUGUSTUS SCHAAK
3 3TONY STINGER
4 4JOE VANNETT
5 5DILLON HODSON
6 6JIM HUTCHINS
9
4wd Modified Short Course (Heat 1/5)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1WYATT KLUMPER
2 2TONY STINGER
3 3MATT WILTFONG
4 4AUGUSTUS SCHAAK
5 5LONNIE THURSTON
10
4wd Modified Short Course (Heat 2/5)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1DANA LARSON
2 2DAN WOODS
3 3JORDAN HALL
4 4DARREN STUCKER
5 5STEVEN RUPNOW
6 6JOSIAH LEHMANN
11
4wd Modified Short Course (Heat 3/5)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1GREG ACKERMAN
2 2CHRIS HORN
3 3JIM HUTCHINS
4 4MAT PERMANN
5 5JOE VANNETT
6 6TYLER CHRISTENSEN
12
4wd Modified Short Course (Heat 4/5)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1TOM BRUSATI
2 2DEXTER DUBOIS
3 3OLIVER ENGLISH
4 4ETHAN MARVICK
5 5ISAAC LEHMANN
6 6JASON NARANJO
13
4wd Modified Short Course (Heat 5/5)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JOSEPH FEIST
2 2CHRIS BUTLER
3 3MITCHELL OSBORN
4 4EGAN FISCHER
5 5MIKE FISCHER
6 6JOHN WEINZETTEL
14
1-10 Buggy Open (Heat 1/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1JASON NARANJO
2 2ETHAN MARVICK
3 3STEVEN RUPNOW
4 4TYLER CHRISTENSEN
15
1-10 Buggy Open (Heat 2/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1KURT MUELLER
2 2CHRIS BUTLER
3 3MATT WILTFONG
4 4DEXTER DUBOIS
16
1-10 Buggy Open (Heat 3/3)
Length: 5:00 Timed Status: Complete (View Results)
Pos Car # / Driver Seed # Seed Result
1 1CHASE OVERTON
2 2MAT PERMANN
3 3TONY STINGER
4 4JOHN WEINZETTEL
5 5JORDAN HALL
Event Stats & Details
Race Track Ice Plex Summer Leagues
Registrations Entries: 84
Drivers: 42
Total Race Laps 1,448
Total Race Time 13 hours, 36 minutes, 14 seconds
close X